Polsteam Shipping Agency Sp. z o.o. powstała 1 lutego 1999 roku w efekcie przekształceń strukturalnych w ramach Grupy Polskiej Żeglugi Morskiej.

Bazą do założenia firmy agencyjnej są działy agencyjne funkcjonujące w barwach PŻM i spółek zarządzających, wcześniej istniejących. Nowa firma z siedzibą w Szczecinie objęła zakresem swej działalności wszystkie polskie porty korzystając ze swych biur również w Gdyni, Gdańsku i Świnoujściu.

Doświadczenie zawodowe czerpiemy z ponad pięćdziesięcioletniej praktyki w obsłudze floty Polskiej Żeglugi Morskiej oraz z, niemal już trzydziestoletniej pracy z wieloma innymi armatorami z całego świata.

Nasza załoga, nasz główny kapitał, to starannie dobrany zespół. Jest doskonale przygotowana i wyposażona we wszystkie nowoczesne narzędzia w tym również narzędzia komunikacji umożliwiające łączenie się z całym światem w minimalnym czasie. Naszym głównym celem jest przede wszystkim zadowolenie naszych kontrahentów, dlatego świadczymy usługi o najwyższej jakości.

Posiadanie od 1999 roku Systemu Zarządzania Jakością (ISO 9001:2000) i utrzymanie certyfikatu w roku 2003 gwarantuje taką właśnie jakość świadczonych przez nas usług. Głównym celem firmy jest zapewnienie satysfakcji naszych klientów i jakości usług gwarantującej brak reklamacji.

Szeroka oferta Polsteam Shipping Agency zawiera obok pełnej obsługi agencyjnej i stałej reprezentacji Armatorów w porcie, kompleksowe usługi logistyczne wraz z frachtowaniem statków, protecting, doradztwo w zakresie transportu morskiego, a także pośrednictwo w aranżowaniu remontów, dostaw paliwa na statki i dostaw shipchandlerskich. Będąc przedstawicielem Armatorów w porcie realizujemy również wszystkie inne nałożone przez niego zadania. Jako agent staramy się być osobą zaufania publicznego dla stron obrotu portowego.

Nasze doświadczenie obejmuje zarówno statki masowe jak i drobnicowe, ładunki płynne i sypkie lub stałe, przewożone luzem lub w kontenerach, ładunki standardowe i wymagające wysoko wyspecjalizowanej obsługi, flotę handlową i wojenną. Żadna specyfika portowa ani żeglugowa nie jest nam obca. Braliśmy udział w największych w polskich portach ćwiczeniach NATO, obsługiwaliśmy największe kontrakty przewozu węgla, ropy naftowej, zbóż i inne.

Od 2003 roku w naszym zarządzie jest reprezentacyjne nabrzeże miasta Szczecina - Bulwar Chrobrego. Nasza praca na rzecz statków pasażerskich i żaglowców służy podkreśleniu morskiego charakteru tego miasta.

Obsługujemy ponad 500 statków rocznie w czterech największych polskich portach, a także nieznaczną ilość w takich portach jak Kołobrzeg czy Ustka.

Współpracujemy na stałe z największymi firmami handlowymi w Europie i na świecie będąc ich zaufanym wykonawcą. Nasze nominacje agencyjne pochodzą od znanych wszystkim armatorów. Dumni jesteśmy z zaufania, jakim jesteśmy obdarzani.

Port jako główne miejsce naszej pracy, firmy w nim funkcjonujące, urzędy oraz przepisy regulujące wszelkie zjawiska, z którymi spotykają się nasi kontrahenci są nam doskonale znane, istniejemy w tym otoczeniu od dawna i jak niewielu potrafimy się w nim poruszać zachowując szeroko pojęte bezpieczeństwo naszych zleceniodawców. Nasze wieloletnie dobre relacje ze wszystkimi podmiotami obrotu portowego skutkują owocną współpracą w interesie naszych stałych czy jednorazowych mocodawców i wymiernymi korzyściami.

Ufamy, że wszędzie tam gdzie my czerpiemy satysfakcję ze swojej pracy, jest ona również udziałem naszych kontrahentów.

Polsteam Shipping Agency Sp. z o.o.

 


Osobną sferą naszej działalności jest zarząd reprezentacyjnymi, szczecińskimi nabrzeżami zlokalizowanymi u stóp Wałów Chrobrego. Dążymy w swych działaniach do podtrzymania wyjątkowości miejsca dla podkreślenia morskiego charakteru i klimatu miasta.

Domeny, hosting, email